SŁOWNIK ENERGETYKA
 
  A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Z
Ciepłownictwo

Dział energetyki zajmujący się przemysłowym wytwarzaniem, przesyłaniem oraz wykorzystywaniem energii cieplnej do celów technologicznych i do ogrzewania.
 
Cleanroom

Jest to laboratorium charakteryzujące się wysoką klasą czystości, w którym wytwarzane są struktury półprzewodnikowe. Czystość osiągana jest poprzez stałe nadciśnienie panujące w laboratorium, wielostopniową filtrację powietrza, specjalne materiały użyte do budowy laboratorium (antyelektrostatyczne, o gładkiej powierzchni), przestrzeganie norm ubioru.
 
Cynkowanie ogniowe

Ochrona przed korozją charakteryzująca się: optymalną trwałością w określonych warunkach eksploatacji, możliwe niskimi kosztami renowacji oraz wysoką jakością wykonania zabezpieczenia. Wszystkie te warunki spełnia ogniowa powłoka cynkowa, którą otrzymuje się w wyniku zanurzenia konstrukcji w stopionym cynku. Metal ten chroni żelazo przed utlenianiem, podczas gdy sam ulega temu procesowi. Straty ekonomiczne spowodowane korozją w znacznym stopniu zwiększają nakłady na wytwarzanie i eksploatację konstrukcji stalowych. Właściwe zabezpieczenie antykorozyjne zapobiega korozji i ogranicza koszty użytkowania wyrobu.
 
 

Słownik energetyka

Szukaj z Google