ROZŁĄCZNIK Flc p/GB

Rozłącznik Flc p/GB wykorzystywany jest do rozłączania prądów znamionowych nie przekraczających 400A w liniach średniego napięcia. Został przystosowany do napędu ręcznego jak i do pracy w układach zdalnie sterowanych.

   

Cechy charakterystyczne:
1/ walorem rozłączników typu Flc p/GB jest możliwość instalacji urządzenia pod napięciem oraz proste i szybkie zamontowanie ograniczników przepięć
2/ wytrzymała konstrukcja zapewnia łatwość obsługi urządzenia oraz montaż w wielu pozycjach
3/ rozłacznik gwarantuje prawidłową pracę nawet w najcięższych warunkach klimatycznych, zapewnia niskie koszty użytkowania i konserwacji
4/ jakość stosowanych materiałów oraz staranność wykonania jest zgodna z systemem kontroli jakości według normy ISO 9001:2000.
5/ spełnia wymagania następujących norm: PN-EN 60694:2004, PN-EN 60265-1:2001. Zastosowane izolatory podporowe spełniają wymagania dla obszaru IV stopnia zanieczyszczenia.

Opis urządzenia:

Rozłączniki Flc p/GB wyposażone są w sprężynowy mechanizm gaszenia łuku. Rama podstawy wykonana jest z profili stalowych. Powierzchnia podstawy zabezpieczona jest przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego. Wszystkie części miedziane aparatu są elektrolitycznie posrebrzane. Rozłączniki dostarczane są z izolatorami wykonanymi z żywicy epoksydowej lub porcelany, mogą być wyposażone w przekładniki prądowe współpracujące z zabezpieczeniami linii oraz w styki pomocnicze służące do określenia stanu pracy urządzenia. Specjalna konstrukcja rozłącznika zapewnia wieloletnią, bezobsługową pracę.

Podstawowe parametry:

  • Napięcie znamionowe Ur – 25 i 38,5 kV
  • Prąd znamionowy ciągły Ir – 630 A
  • Prąd znamionowy krótkotrwały wytrzymywany Ik – 20 kA
  • Prąd znamionowy szczytowy wytrzymywany Ip – 50 kA
  • Prąd znamionowy wyłączeniowy w obwodzie o małej indukcyjności I1 – 35 i 18 A
  • Prąd znamionowy wyłączeniowy w rozdzielczej sieci pierścieniowej I2a – 20 i 18 A
  • Prąd znamionowy załączeniowy zwarciowy Ima – 10 kA Trwałość mechaniczna ilość cykli wyłącz/załącz cykl C-O – 2000

 
   
 

Osobą odpowiedzialną za sprzedaż jest:Krzysztof Mamos
Kierownik Zespołu Sprzedaży
k.mamos@zoen.pl

        

Spotkaj się z doradcą

Słownik energetyka

Szukaj z Google