ROZŁĄCZNIK Flc

Rozłącznik Flc wykorzystywany jest do rozłączania prądów znamionowych nie przekraczających 400A w liniach średniego napięcia. Został przystosowany do napędu ręcznego jak i do pracy w układach zdalnie sterowanych.

 

Cechy charakterystyczne:
1/ walorem rozłączników typu Flc jest możliwość instalacji urządzenia pod napięciem oraz proste i szybkie zamontowanie ograniczników przepięć
2/ wytrzymała konstrukcja zapewnia łatwość obsługi urządzenia oraz montaż w wielu pozycjach
3/ rozłacznik gwarantuje prawidłową pracę nawet w najcięższych warunkach klimatycznych, zapewnia niskie koszty użytkowania i konserwacji
4/ jakość stosowanych materiałów oraz staranność wykonania jest zgodna z systemem kontroli jakości według normy ISO 9001:2000.
5/ spełnia wymagania następujących norm: PN-EN 60694:2004, PN-EN 60265-1:2001. Zastosowane izolatory podporowe spełniają wymagania dla obszaru IV stopnia zanieczyszczenia.

Opis urządzenia:

Rozłączniki Flc wyposażone są w sprężynowy mechanizm gaszenia łuku. Rama podstawy wykonana jest z profili stalowych. Powierzchnia podstawy zabezpieczona jest przed korozją za pomocą cynkowania ogniowego. Wszystkie części miedziane aparatu są elektrolitycznie posrebrzane. Rozłączniki dostarczane są z izolatorami wykonanymi z żywicy epoksydowej lub porcelany, mogą być wyposażone w przekładniki prądowe współpracujące z zabezpieczeniami linii oraz w styki pomocnicze służące do określenia stanu pracy urządzenia. Specjalna konstrukcja rozłącznika zapewnia wieloletnią, bezobsługową pracę.

Podstawowe parametry:

  • Napięcie znamionowe Ur – 25 i 36 kV
  • Prąd znamionowy ciągły Ir – 630 A
  • Prąd znamionowy krótkotrwały wytrzymywany Ik – 20 kA
  • Prąd znamionowy szczytowy wytrzymywany Ip – 50 kA
  • Prąd znamionowy wyłączeniowy w obwodzie o małej indukcyjności I1 – 31,5 i 15 A
  • Prąd znamionowy wyłączeniowy w rozdzielczej sieci pierścieniowej I2a – 31,5 i 15 A
  • Prąd znamionowy załączeniowy zwarciowy Ima – 12,5 i 10 kA
  • Trwałość mechaniczna ilość cykli wyłącz/załącz cykl C-O – 2000

 
   
 

Słownik energetyka

Szukaj z Google