ŁĄCZNIKI ZDALNIE STEROWANE

Łączniki zdalnie sterowane przeznaczone są do pracy w sieciach średniego napięcia, umożliwiają zdalne sterowanie i nadzór nad urządzeniami działającymi w terenie.


Zapewniają:
  • całkowitą kontrolę nad urządzeniami zainstalowanymi w sieci
  • długotrwałą pracę przy braku zasilania
  • szybką lokalizację uszkodzeń
  • skrócenie czasu trwania awaryjnych wyłączeń ciągów liniowych
  • bezpieczne i bezobsługowe wykonywanie czynności łączeniowych w terenie
  • prawidłową pracę w ekstremalnych warunkach terenowych i pogodowych.

Składają się z dwóch części dyspozytorskiej montowanej w miejscu, gdzie stała obsługa nadzoruje system oraz wykonawczej montowanej w terenie.

Część dyspozytorską stanowią urządzenia umożliwiające transmisję danych pomiędzy serwerem, a sterownikami łączników zdalnie sterowanych. Dobór elementów części dyspozytorskiej jest uzależniony od rodzaju systemu wspomagania dyspozytora i systemu łączności.

Część wykonawcza składa się z zespołu sterującego, zespołu napędowego, łącznika napowietrznego i innych elementów min. transformatora, przekładników prądowych lub wskaźnika przepływu prądu zwarć, anteny i konstrukcji mocujących.

Zespół sterujący ma za zadanie przyjmowanie oraz wysyłanie sygnałów z/do centrum dyspozytorskiego. Wyposażony jest w sterownik, baterie akumulatorów, zasilacz oraz modem radiowy, a także w zabezpieczenia linii współpracujące z przekładnikami prądowymi.

Zespół napędowy składa się z przekładni mechanicznej, silnika elektrycznego i układu automatyki, których zadaniem jest wytworzenie siły lub momentu obrotowego /lub liniowego/ do sterowania łącznika.

Jako elementy łączeniowe oferujemy rozłączniki napowietrzne i wnętrzowe marki Dribo produkowane na licencji firmy Driescher. Proponujemy poszczególne elementy układu jak i kompleksową  usługę zabudowy stanowisk zdalnego sterowania aparaturą.

 
   
 

Słownik energetyka

Szukaj z Google